| Op verzoek geplaatst |
Wayang Warisan – Erfgoed in Schaduw en Licht (werktitel)
Een artistiek onderzoek naar het delen van Indische verhalen tussen generaties

Over Charissa Soentpiet
Ik ben theatermaker, theaterdocent en altijd lerend.
Na de Dansacademie verschoof mijn focus naar acteren, daarna naar theatermaken, en later naar lesgeven.
Nu volg ik de Master Kunsteducatie aan de Fontys Academy of the Arts.
Ik ben van Indische afkomst: mijn vader werd geboren in Indonesië en kwam als kind met de laatste repatriëringsvlucht naar Nederland.
Als kind had ik veel contact met mijn Indische familie, maar na de scheiding van mijn ouders verloor ik langzaam dat deel van mijn identiteit. Een besef wat tijdens het volgen van de master ineens binnenkwam een jaar geleden. Mijn opa en oma leven niet meer. Met hen verdwenen de mogelijkheden om vragen te stellen en mij zelf opnieuw te verbinden met mijn Indische identiteit.
Met dit onderzoek wil ik opnieuw verbinding maken – tussen de oudere generatie die vol kennis en levenservaring zit, en de jongere generatie die op zoek is naar wat het betekent om Indisch te zijn in het Nederland van nu.
Theater gebruik ik als middel om die verhalen tastbaar te maken: niet op het podium, maar in de ontmoeting tussen mensen.
Ik kijk ernaar uit om samen te luisteren, te onderzoeken en te ontdekken wat het Indisch zijn voor ieder van ons betekent.
Wayang; Een eeuwenoude Javaanse vertelkunst waarin poppen (wayang kulit) levenslessen en mythische verhalen overbrengen via muziek, dialoog en beweging. Wayang draait om doorvertellen, wijsheid en reflectie.
In dit artistiek onderzoek, onderdeel van de Master Kunsteducatie aan de Fontys Academy of the arts, onderzoeken we hoe theater kan helpen om de verhalen, identiteit en levenservaring van Indische senioren betekenisvol te delen met de jongere generatie.
Theatermaker en onderzoeker Charissa Soentpiet, begeleidt ontmoetingen tussen Indische ouderen en jongeren uit Breda.
Via gesprekken, interviews, spel en creatieve opdrachten onderzoeken we samen hoe theater kan bijdragen aan het doorgeven van verhalen en het versterken van de onderlinge verbinding.
Je hoeft geen ervaring met theaterspelen te hebben, wel affiniteit met theater. Er wordt niets geoefend of opgevoerd; het gaat om samen ontdekken, luisteren en beleven.
De uitkomsten van het onderzoek gebruikt Charissa Soentpiet voor haar afstuderen aan de Master Kunsteducatie.
WANNEER:
Start woensdag 19 november (bij voldoende interesse)
De bijeenkomsten zijn op:
19 nov, 26 nov, 3 dec, 10 dec, 17 dec
Om 19:30 tot 21:00 uur
We starten met 5 bijeenkomsten.
Met een mogelijkheid om vanaf januari de bijeenkomsten weer op te pakken op de woensdagavond vanaf 7 januari.
7 jan, 14 jan, 21 jan, 29 jan.
WAAR:
Een locatie in Breda, nader te bepalen
Voor Indische senioren (80+)
Vertel jouw Indische verhaal en ontdek hoe theater kan helpen het door te geven.
Ben jij van Indische afkomst en draag je herinneringen mee aan tempo doeloe, familie, de reis naar Nederland of het leven van toen?
Doe dan mee aan ‘Wayang Warisan’, waarin we onderzoeken hoe theater kan helpen om die verhalen op een betekenisvolle manier te delen met jongeren.
De gesprekken en ontmoetingen vinden plaats in Breda op een locatie nader te bepalen
Er is ruimte voor koffie, spekkoek en natuurlijk uw verhaal.
Deelname is vrijwillig; u bepaalt zelf wat u wilt delen.
Uw verhalen worden vertrouwelijk behandeld en alleen gebruikt binnen het onderzoek.
AANMELDEN:
Meld u aan bij Charissa Soentpiet voor meer informatie of deelname.
06 52355741
Voor jongeren met een Indische achtergrond (15–21 jaar)
Luister, ontdek en geef verhalen een stem
Ben jij nieuwsgierig naar de verhalen van je (groot)ouders of wil je meer weten over je Indische achtergrond?
Doe mee aan ‘Wayang Warisan’, een artistiek onderzoek waarin je in contact komt met Indische ouderen uit Breda.
Via gesprekken, theater en creatieve opdrachten ontdek je hoe verhalen van vroeger betekenis krijgen in het nu en hoe theater kan helpen om verbinding te maken tussen generaties.
Je hoeft geen ervaring te hebben, alleen interesse in je roots en openheid om te luisteren.
Deelname is vrijwillig en alle informatie wordt vertrouwelijk behandeld.
AANMELDEN:
Charissa Soentpiet.
06 52355741





